Vidět svět krásnější

Operace očních víček

Mladá pokožka je pružná a hladká díky kyselině hyaluronové, kolagenu, elastinu, která jsou přirozenou součástí lidského těla. Naše tělo se však s věkem mění, klesá množství kyseliny hyaluronové, snižuje se kvalita a množství vláken kolagenu a elastinu, pleť váže stále méně vody a vznikají vrásky, pleť uvadá, ztrácí své pevné kontury. Není třeba ale propadat panice. Pro klientky, které touží po mladistvém vzhledu máme řešení v podobě drobných estetických zákroků. Pomůžeme Vám získat skvělý pocit při každém pohledu do zrcadla.

Proč se operace víček provádí

Jedná se o plastickou operaci víček, která omladí váš vzhled o 5 až 15 let. Zákrok má nejen estetické dopady, ale přináší i zlepšení vidění a rozšíření zorného pole. Provádí se u pokleslých víček, která brání jasnému vidění. Většinou je příčinou stárnutí kůže a ztráta její elasticity. Dochází k převisům kůže, často s prolabujícím tukem. 

Každý člověk je jiný, tato metoda může někomu pomoci, jinému by mohla naopak způsobit problémy. Je důležité dívat se na tuto problematiku i z pohledu dalších aspektů: věk, pohlaví (operace provádíme ženám i mužům), celkový zdravotní stav, chronická oční onemocnění, syndrom suchého oka, problematika onemocnění štítné žlázy a jiné endokrinní poruchy.

Co je důležité vědět před operací

Pokud pacient užívá dlouhodobě léky ovlivňující krevní srážlivost (Anopyrin, Warfarin, Lawarin…) je nutné po poradě s Vaším praktickým lékařem léky před operací asi týden vysadit. Stejně tak u pacientů s koagulačními poruchami je nutná konzultace s Vaším ošetřujícím lékařem.

Jak plastika víček probíhá

Operace očních víček probíhá v lokálním znecitlivění speciálními anestetiky snižujícími krvácení. Oční chirurg odstraní přebytečnou kůži a tuk. Následně je rána sešita netraumatickým šitím a přelepena. Po zákroku odchází pacient odchází domů.

Proč se do péče svěřit přímo očnímu chirurgovi

Oční chirurg přináší pacientovi řadu nesporných výhod.

  • Má důkladnější znalost problematiky a skladby očních víček než klasický plastický chirurg
  • Dokáže pečlivým vyšetřením předem minimalizovat případná rizika v souvislosti s neobvyklými komplikacemi.
  • Je schopen ihned reagovat a ošetřit tkáně oka, které plastický chirurg nemá možnost řešit sám (např. eroze rohovky, poškození zevních očních svalů, poškození slzných odvodných cest).
  • Lépe stanoví vhodnou dobu zákroku a může provést operaci obou očí najednou